Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaKontaktE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennikPlan lekcjiFilm o szkole
Piątek, 21 stycznia 2022 r. Do WAKACJI jeszcze 154 dni.    
Nawigacja
  Strona główna
Start
Szukaj
Księga Gości
Archiwum Newsów

  Komunikacja
Kontakt
Forum Dyskusyjne
Foto Galeria
Galeria plastyczna
Ciekawe Linki

  Pobieralnia
Pliki do Pobrania
Archiwalna

  Dokumentacja
F.A.Q
Autor
Polityka prywatności
» Dokumenty
Projekt

Insta.Ling
skuteczna nauka słówek
Gość
Zaloguj się
Członków Online
Gości Online: 4
Brak członków online

Zarejestrowani użytkownicy: 29
Najnowszy zarejestrowany: sp1historia

Twój IP: 54.173.214.227
Prace plastyczne
Losowe Zdjęcie
2b
2b
Zdjęcia klasowe 2005/2006
Najnowsze artykuły
Dzień patrioty.
Dla ósmoklasisty
"Kim jest uczeń zdo...
Rola zajęć pozalek...
Hospitacja na wychow...
Wątków na forum
Najnowsze tematy
Edytowanie strony
To o czym gadamy?
Sklepik
Konkurs-zbieranie na...
Korepetycje.
Najciekawsze tematy
........Dyskoteki... [19]
Panie kaziku!!! [8]
Sklepik [7]
Mundurki - co o t... [6]
Konkurs-zbieranie... [3]
Top 5 Downloads
Arkusz dostosowan... 32514
Arkusz dostosowan... 29786
Testy kompetencji... 16987
Program naprawczy... 16025
Program naprawczy... 14769
Top 5 Links
Wirtualna Polska 65535
FreeFoto 65535
Epublikacje 65535
Gry po szkole 62681
Gangam style po p... 38588
Pasowanie na przedszkolaka     
ŚNIADANIE DAJE MOC
Nasza szkoła należy do grona szkół promujących zdrowy styl życia i są realizowane w niej liczne działania w zakresie edukacji zdrowotnej. Jednym z nich jest akcja „Śniadanie daje moc”, w ramach której zostały przeprowadzane zajęcia teoretyczne i działania praktyczne. Nauczycielki kształtując nawyki zdrowego odżywiania, zwróciły uwagę dzieci na otyłość i wynikające z niej konsekwencje oraz szkodliwość jedzenia fast food-ów. Mówiły o roli drugiego śniadania i wartościach odżywczych produktów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania oraz przypomniały zasady higieny obowiązujące podczas przygotowywania i spożywania posiłków.z
Szkolny Dzień Patrioty
0 listopada był szczególnie ważnym dniem dla całej społeczności szkolnej, ponieważ wspólnie obchodziliśmy Dzień Patrioty. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły z dumą prezentowali barwy biało-czerwone jako element swojej garderoby. Aktywnie i z powagą włączyliśmy się również w akcję “Szkoła do hymnu”, o symbolicznej godzinie 11:11 w szkolnych murach rozbrzmiał “Mazurek Dąbrowskiego”.
Spotkanie z pracownikiem Nadleśnictwa Czersk
10 listopada uczniów klasy IIIa i IIId odwiedził niezwykły gość – pracownik Nadleśnictwa Czersk pani Alicja Sabiniarz, która omówiła charakterystyczne warunki panujące w poszczególnych warstwach lasu. Las to zbiorowisko, w którym obok siebie występują drzewa i rośliny zielone ułożone warstwowo czyli piętrowo. Poszczególne warstwy różnią się między sobą: roślinami i zwierzętami, które tam mieszkają. Barwna prelekcja zachwyciła uczniów. Pani Alicja, jako przyjaciel przyrody żyjący i pracujący z pasją – zwracała szczególną uwagę na właściwe zachowanie w lasach i konieczność ich ochrony.
Akcja "Wspieramy bezdomne zwierzęta ze schroniska"
W Szkole Podstawowej nr 1 w Czersku, od wielu lat jest organizowana pomoc dla zwierząt znajdujących się w Schronisku „Przytulisko” w Chojnicach. W tym roku również pamiętaliśmy o przebywających w schronisku bezdomnych kotach i psach.
W ramach przeprowadzonej akcji, odbyła się zbiórka darów w klasach 0-VIII oraz spotkanie uczniów klas I-II z przedstawicielem schroniska, panią Magdaleną Wojciechowską. Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w zbiórkę i przynieśli bardzo dużą ilość karmy, koce, zabawki, miski i inne przedmioty.
Warsztaty projektowania plecaków
5 listopada był to bardzo kreatywny dzień dla członków Szkolnego Koła Regionalnego „Kaszëbi z Jedinczi” i sympatyków. Przyjechała do nas pani Anna, która zajmuje się regionalnym rękodziełem. Pod jej czujnym okiem powstawały plecaki z wzorami kaszubskimi, imionami po kaszubsku, bajkowymi postaciami czy rybami. Każdy uczestnik zaprojektował swój własny plecak, pomalowany specjalnymi farbami lub pisakami, a następnie zabrał go do domu jako owoc warsztatów.
Akcja zapal znicz
W związku z Uroczystością Wszystkich Świętych Samorząd Uczniowski w dniach 25-27 października zorganizował zbiórkę zniczy dla klas IV-VIII. Akcja pod hasłem "Zapal znicz" na stałe wpisała się już w kalendarz szkolnych wydarzeń. Zebrane znicze zostały zapalone 28 i 29 października. W tym celu udaliśmy się na cmentarz honorowy. Dzięki tej inicjatywie zebraliśmy ponad dwieście zniczy. Do akcji dołączyły również dzieci młodsze z klas 0-III.
Inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej
W środę 3 listopada 2021 roku odbyła się I sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Czersku. Spotkanie odbyło się w Centrum Informacji Turystycznej, na które przybyli również nasi uczniowie: Agata Pestka, Agata Lipska, Patrycja Rostankowska oraz Adrian i Sebastian Mleczek. Obrady otworzył Przewodniczący Rady Miejskiej w Czersku, pan Krzysztof Przytarski. W dalszej części uczniowie złożyli ślubowanie, a przewodniczący Krzysztof Przytarski odczytał życzenia skierowane do członków młodzieżowej rady, które razem z burmistrzem, wręczył każdemu radnemu osobiście.
Edukacja ekologiczna w kl. II a
Jednym z priorytetów wychowawczych w obecnym roku szkolnym jest edukacja ekologiczna oraz kształtowanie postawy proekologicznej wśród uczniów.
Aby wiedzieć, jak stać się „strażnikami przyrody”, uczniowie kl. II a rozpoczęli realizację projektu edukacyjnego Uniwersytetu Dzieci „Ekologia. Jak chronić środowisko?”. Jest to cykl zajęć ekologicznych, odbywających się w szkole jak i w terenie, pełnych eksperymentów, wspólnego doświadczania i zadań zespołowych.
Szkolny dzień czystych rąk
W ramach obchodów Światowego Dnia Mycia Rąk Samorząd Uczniowski wraz z panią pielęgniarką zaprosił uczniów klas I do udziału w „Szkolnym dniu czystych rąk”. W dniach od 18 do 22 października 2021r. uczennice klasy VIII a i VIIId przeprowadziły warsztaty, a pani pielęgniarka pokazała uczniom, jak prawidłowo myć ręce. Akcja miała na celu propagowanie zdrowego stylu życia, przekazanie najmłodszym podstawowej wiedzy z zakresu prawidłowej higieny rąk oraz uświadomienie, jak duży wpływ ma ona na nasze życie i zdrowie.
Spotkania uczniów z Zasłużonymi dla Czerska
Uczniowie klasy V d w ramach godzin wychowawczych spotkali się w październiku z p. Włodzimierzem Ostoją-Lniskim oraz p. Bogumiłą Milewską – mieszkańcami naszego miasta, którzy w tym roku otrzymali tytuł Zasłużonych dla Czerska.
Najpierw młodzież odwiedziła (na zaproszenie artysty) pracownię p. Włodzimierza – uczniowie byli zaskoczeni skarbami, które „ukrywają się” w prywatnym domu i podziwiali liczne rzeźby, malowidła na szkle oraz tradycyjną ceramikę. Artysta ludowy opowiadał o swojej pracy, technice malowania na szkle i wykonywania drzeworytów oraz pasji kolekcjonerskiej.
Wycieczka klasowa V d
Poniedziałek, 25 października – no nareszcie! No nareszcie jedziemy na kolejną wycieczkę klasową – od czerwcowej już minęło wiele tygodni, a więc najwyższy czas na następną wyprawę! Tym razem podziwialiśmy cuda najbliższej okolicy, bo udaliśmy się do Wiela, Karsina i Brus-Jagli. Można przecież jechać tak blisko, a zachwycić się bardziej niż za siedmioma górami czy lasami!
Wiele powitało nas pięknym słońcem, a w Centrum Informacji Turystycznej powitała nas promiennie uśmiechnięta p. Anna i rozpoczęliśmy przygodę z projektowaniem plecaków. Cóż za cuda powstały!
Strona 4 z 224 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Podręczniki
Wykaz podręczników na nowy rok szkolny 2021/2022, które należy zakupić we własnym zakresie
Klasy 1-8
Dla rodzica
UBEZPIECZENIE UCZNIÓW na rok szkolny 2021/2022
W D Ż
Menu
Komunikaty dyrektora
NAUKA w SP1
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA ÓSMOKLASISTY

Deklaracja dostępności

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Logopeda
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2021/2022
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce i regionalne
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Regulaminy
Konkursy 2020/2021

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"

REGULAMIN
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2021
rok 2020
rok 2019
rok 2018
rok 2017
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
74163206 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2022
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone