Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennikPlan lekcjiFilm o szkole
Poniedziałek, 05 grudnia 2022 r. Brak aktualizacji strony od 91 dni.    
Nawigacja
  Strona główna
Start
Szukaj
Księga Gości
Archiwum Newsów

  Komunikacja
Kontakt
Forum Dyskusyjne
Foto Galeria
Galeria plastyczna
Ciekawe Linki

  Pobieralnia
Pliki do Pobrania
Archiwalna

  Dokumentacja
F.A.Q
Autor
Polityka prywatności
» Dokumenty
Projekt

Insta.Ling
skuteczna nauka słówek
Gość
Zaloguj się
Członków Online
Gości Online: 4
Brak członków online

Zarejestrowani użytkownicy: 29
Najnowszy zarejestrowany: sp1historia

Twój IP: 44.210.77.106
Prace plastyczne
Losowe Zdjęcie
4d
4d
Zdjęcia klasowe 2008/2009
Najnowsze artykuły
Dzień patrioty.
Dla ósmoklasisty
"Kim jest uczeń zdo...
Rola zajęć pozalek...
Hospitacja na wychow...
Wątków na forum
Najnowsze tematy
Edytowanie strony
To o czym gadamy?
Sklepik
Konkurs-zbieranie na...
Korepetycje.
Najciekawsze tematy
........Dyskoteki... [19]
Panie kaziku!!! [8]
Sklepik [7]
Mundurki - co o t... [6]
Konkurs-zbieranie... [3]
Top 5 Downloads
Arkusz dostosowan... 33540
Arkusz dostosowan... 29946
Testy kompetencji... 17096
Program naprawczy... 16786
Program naprawczy... 14907
Top 5 Links
Wirtualna Polska 65535
FreeFoto 65535
Epublikacje 65535
Gry po szkole 65535
Gangam style po p... 50314
Spotkanie z leśnikiem
W piątek 27 maja br. uczniowie klasy 2d i 3b spotkali się z pracownikiem Nadleśnictwa Czersk, panią Alicją Sabiniarz. Pani przedstawiła uczniom prezentację multimedialną „Ptaki – nasi skrzydlaci przyjaciele”. Uczniowie wzbogacili i utrwalili swoją wiedzę na temat wyglądu, charakterystycznych cech i odgłosów, jakie wydają ptaki, które można spotkać w Polsce. Każdy zna różne ptaki, ale nie wszyscy potrafią je nazwać i rozpoznać po śpiewie, jaki można usłyszeć. Podczas spotkania dzieci oglądały zdjęcia ptaków i analizowały ich wygląd oraz gniazda. Poszerzyły wiedzę o pokarmach przeznaczonych dla ptaków.
„Pomorskie Żagle Wiedzy” – wycieczka do Gdyni
23 maja br. odbyła się szkolna wycieczka w ramach projektu „Pomorskie Żagle Wiedzy”. Udział w niej wzięli uczniowie klasy VII a i VII b. Podróżnicy zwiedzili Gdyńskie Akwarium, a także mieli okazję uczestniczyć w zajęciach laboratoryjnych w dwóch grupach. Klasa VII a zgłębiała tajniki chemii wody - w pierwszej części omówione zostały podstawowe parametry, które można oznaczać w wodach środowiskowych: amoniak, azotany, fosforany, zasolenie, twardość ogólna.
Dzień mleka w oddziałach przedszkolnych
Egzamin ósmoklasisty już za nami
Egzamin ósmoklasisty odbył się w dniach od 24-26 maja 2022 r. Do egzaminu w Szkole Podstawowej nr 1 im . J. Korczaka w Czersku przystąpiło 93 uczniów. Na początek język polski, potem matematyka a dzisiaj język angielski. Nasi uczniowie podeszli do egzaminu z dobrym nastawieniem i odrobiną stresu, w pełni wykorzystali czas przeznaczony na rozwiązywanie zadań. Po trzech dniach testów młodzież była z siebie zadowolona. Liczymy na to, że dobre nastroje młodzieży będą miały odzwierciedlenie w wysokich wynikach.
Obóz żeglarski - ,,Pomorskie Żagle Wiedzy - partnerstwo Gminy Czersk”     
Zakończył się właśnie kolejny( drugi już ) obóz żeglarski organizowany w ramach programu "Pomorskie Żagle Wiedzy". Obóz zgromadził 44 uczniów SP 1 w Czersku oraz 6 członków kadry ( trenerzy, opiekunowie).
Żeglarze starszych klas doskonalili swoje umiejętności na jachtach załogowych, natomiast uczniowie klas młodszych pierwsze kroki stawiali na rekreacyjnym sprzęcie wodnym oraz bardzo bezpiecznych i stabilnych jachtach kabinowych. Zgodnie z programem obozu, żeglarze uczyli się pełnienia funkcji załogi oraz kierowania taką załoga podczas pływania. Uczniowie uczestniczyli także w zajęciach integrujących na lądzie. Oprócz tradycyjnej i ulubionej przez chłopców gry w piłkę – dziewczęta życzliwie, ale stanowczo „zachęciły” swoich kolegów do uczestnictwa w zajęciach tanecznych.
Sukces uczennicy klasy 3b.
20 maja br. w Szkole Podstawowej nr 82 im. prof. Jana Czochralskiego w Gdańsku odbyło się wręczenie nagród laureatom VI Edycji Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego „POMORSKIE – FAJNA PRZYGODA”. Celem konkursu było upowszechnianie wiedzy oraz budzenie zainteresowań kulturą własnego regionu. Promocja województwa pomorskiego jako miejsca atrakcyjnego turystycznie, w którym można przeżyć ciekawe przygody i miło spędzić czas. Zadaniem uczestników było zrobienie fotografii na temat „Pomorskie – fajna przygoda”.
Klasa 5b i 5c w Gdańsku
Dnia 18 maja 2022r. klasa 5b i 5c oraz opiekunowie: Kamila Mróz, Barbara Ringwelska i Monika Łobocka wybrały się na wycieczkę szkolną do Gdańska. Celem wycieczki było propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu, integracja zespołów klasowych oraz zacieśnianie relacji koleżeńskich. Pierwszym punktem wyjazdu był park Movement Arena. Na terenie parku znajdował się ogromny plac zabaw dla każdego, kilkanaście małych trampolin tworzące arenę zabaw grupowych, basen z gąbkami oraz poduszka powietrzna.
DZIEŃ MLEKA W KL. I – III
Nasza placówka realizuje projekt „Szkoła z witaminą”. Każdy uczeń objęty programem otrzymuje w szkole mleko oraz świeże owoce i warzywa. Są one najbardziej cennymi produktami w okresie wzrostu, rozwoju dziecka, dodają energii, ułatwiają naukę.
W dniach 19-20 maja 2022 r. klasy 1-3 obchodziły Dzień Mleka. Nasze obchody rozpoczęliśmy od zjedzenia śniadania, oczywiście z mlekiem w roli głównej. Potem uczniowie przystąpili do realizacji ciekawych zadań. Podczas zajęć dowiedzieli się, skąd się bierze mleko i jaką drogę pokonuje, zanim trafi na nasz stół. Poznali korzyści, które dla naszego zdrowia przynosi codzienne spożywanie mleka i nabiału.
Mistrzowie ortografii klas III
10 maja 2022 r. odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas III. Celem konkursu było sprawdzenie umiejętności w zakresie poprawnego pisania oraz wyłonienie zwycięzców do gminnego konkursu. Uczniowie pisali dyktando pełne trudności ortograficznych.
Szkolny Konkurs Ortograficzny
W maju, zgodnie z tradycją, uczniowie naszej szkoły rywalizowali o tytuł mistrza ortografii w swojej grupie wiekowej. Panie polonistki wybrały z każdej klasy dwóch najpoprawniej piszących uczniów. Nauczycielki języka polskiego przygotowały dla każdej grupy wiekowej interesujące dyktando pełne pułapek ortograficznych i wyłoniły zwycięzców konkursu.
Czwórbój Lekkoatletyczny finał powiatowy
W Brusach odbyły się 18.05.2022r. powiatowe finały Igrzysk Dzieci w CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM. Naszą szkołę ( i gminę) reprezentowały drużyny zarówno dziewcząt jak i chłopców. Zawodnicy brali udział w czterech konkurencjach (bieg na 60m, bieg na 600m/1000m, rzut piłeczką palantową i skok w dal).
Chłopcy w składzie: Makowski Bartosz 7a, Kozłowski Kacper 7a, Elak Jan 7a, , Osowski Radosław 7b, Kowalik Piotr 7b, Ossowski Dawid 7d, wynikiem 931 pkt zajęli II miejsce w klasyfikacji szkół.
CZWÓRBÓJ LA - SZCZEBEL GMINNY DLA SP1 CZERSK!
13 maja 2022r. na Stadionie Miejskim w Czersku odbyły się Gminne Mistrzostwa w Czwórboju Lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Sportowych Dzieci Szkolnej.
Tego dnia na starcie zawodów zobaczyliśmy reprezentantów z dwóch Szkół Podstawowych Gminy Czersk - Szkoła Podstawowa z Rytla, Szkoła Podstawowa nr 1 w Czersku. Sześcioosobowe reprezentacje miały za zadanie punktować dla swojej szkoły w czterech konkurencjach sportowych - bieg na 60m, bieg na 600/1000m, skok w dal oraz rzut piłeczką palantową. Zwyciężyły drużyny prowadzone przez p. Jacka Wycinkę oraz p. Ewę Pruszak - zarówno chłopcy jak i dziewczęta! Poniżej szczegółowe wyniki oraz zarys przebiegu zawodów.
Strona 4 z 234 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Podręczniki
Wykaz podręczników na nowy rok szkolny 2022/2023.
Oddziały zerowe
Klasy 1-8 (do kupienia)
Dla rodzica
UBEZPIECZENIE UCZNIÓW na rok szkolny 2021/2022
W D Ż
Menu
Komunikaty dyrektora
NAUKA w SP1
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA ÓSMOKLASISTY

Deklaracja dostępności

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Logopeda
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2021/2022
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce i regionalne
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Regulaminy
Konkursy 2020/2021

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"

REGULAMIN
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2022
rok 2021
rok 2020
rok 2019
rok 2018
rok 2017
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
77245844 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2022
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone