Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennikPlan lekcjiFilm o szkole
Niedziela, 24 listopada 2024 r. Brak aktualizacji strony od 811 dni.    
Nawigacja
  Strona główna
Start
Szukaj
Księga Gości
Archiwum Newsów

  Komunikacja
Kontakt
Forum Dyskusyjne
Foto Galeria
Galeria plastyczna
Ciekawe Linki

  Pobieralnia
Pliki do Pobrania
Archiwalna

  Dokumentacja
F.A.Q
Autor
Polityka prywatności
» Dokumenty
Projekt

Insta.Ling
skuteczna nauka słówek
Gość
Zaloguj się
Członków Online
Gości Online: 4
Brak członków online

Zarejestrowani użytkownicy: 2
Najnowszy zarejestrowany: admin

Twój IP: 3.144.82.128
Prace plastyczne
Losowe Zdjęcie
1d
1d
Zdjęcia klasowe 2004/2005
Najnowsze artykuły
Dzień patrioty.
Dla ósmoklasisty
"Kim jest uczeń zdo...
Rola zajęć pozalek...
Hospitacja na wychow...
Wątków na forum
Najnowsze tematy
Edytowanie strony
To o czym gadamy?
Sklepik
Konkurs-zbieranie na...
Korepetycje.
Najciekawsze tematy
Panie kaziku!!! [8]
Sklepik [7]
Mundurki - co o t... [6]
Konkurs-zbieranie... [3]
Korepetycje. [3]
Top 5 Downloads
Arkusz dostosowan... 36546
Arkusz dostosowan... 30384
Program naprawczy... 17896
Testy kompetencji... 17205
Program naprawczy... 15122
Top 5 Links
Wirtualna Polska 65535
FreeFoto 65535
Epublikacje 65535
Gry po szkole 65535
Gangam style po p... 59255
Dlaczego?

DLACZEGO KRÓL MACIUŚ PIERWSZY?

"Król Maciuś Pierwszy" jest książką dla młodzieży napisaną przez Janusza Korczaka w roku 1923. Akcja powieści rozpoczyna się na początku lat dwudziestych XX wieku w krainie fikcyjnej, ale podobnej do kraju w Europie Środkowej.
Wiemy, że młodość autora książki, początki jego pracy zawodowej oraz działalności społecznej i pedagogicznej to czasy, gdy wywalczono niepodległość (w 1918r.) i powstawała Rzeczpospolita Polska. Korczak jako obywatel narodowości polskiej doświadczał zmian ustrojowych, które zaistniały po wprowadzeniu w naszym państwie: Małej Konstytucji w 1919r., konstytucji marcowej w 1921r., tragicznych pierwszych wyborach prezydenckich w grudniu 1922 r., a w 1924 r. reformie walutowej.
Konkurs Matematyka z Przyrodą
Dnia 9 listopada 2011 roku odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Matematyki z Przyrodą. Opiekunami konkursu były: Anna Połom, Ewelina Bąk, Krystyna Jażdżewska. W konkursie brało udział 9 uczniów z klas IV – VI.
Laureatami etapu szkolnego zostali:
1)Grzegorz Kotlęga- VIa
2) Kamil Berg – VIc
3)Mikołaj Brunka – Ve
4)Bartosz Dobek – VIa
Ślubowanie uczniów klas I
Zgodnie z tradycją szkoły Podstawowej Nr1 im. Janusza Korczaka w Czersku dnia 12 listopada ( sobota) 2011 r. odbyło się Uroczyste Ślubowanie Uczniów klasy I. Gdy zegar wybił godzinę 9.00 i wszystkie krzesła zostały zajęte, mistrz ceremonii, pani Sylwia Sikora, rozpoczęła uroczystość. Do pięknie udekorowanej sali gimnastycznej weszły, w strojach galowych bohaterowie dzisiejszej uroczystości - dzieci klas pierwszych. Został wprowadzony Sztandar Szkoły. Ku zaskoczeniu wszystkich, w godnej postawie na baczność, dzieci odśpiewały cały Hymn Szkoły. I już nikt nie miał wątpliwości, że są gotowi, by złożyć uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.
Obchody 45-lecia - dzień dla uczniów
10 listopada 2011r. (w czwartek) nastąpił czas świętowania dla uczniów naszej szkoły.
O godz. 8.45 odbyła się uroczysta msza św. w intencji naszej szkoły odprawiona przez proboszcza czerskiej parafii księdza prałata Henryka Kotlengę. Piękną oprawę mszy przygotowali nauczyciele naszej szkoły, pod kierunkiem pani Soni Babinskiej. Potem dzieci oglądały program artystyczny przygotowany z okazji jubileuszu - spacerowały po szkole z królem Maciusiem Pierwszym, uczestniczyły w grach i zabawach sportowych w hali sportowej im. R. Bruskiego i sali gimnastycznej Zespołu Szkół Specjalnych. Bawiły się również na dyskotece w Ośrodku Kultury.
Obchody 45-lecia
W środę 9 listopada 2011r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. J. Korczaka w Czersku miała miejsce ważna i oczekiwana przez całą społeczność szkolną uroczystość z okazji 45-lecia szkoły.
Punktualnie o godz.13.00 pan M. Talewski powitał zebranych dostojnych gości, wśród których znaleźli się: wicestarosta powiatu chojnickiego Przemysław Biesek-Talewski, burmistrz Marek Jankowski, zastępca burmistrza Jan Gliszczyński, przewodniczący Rady Miejskiej oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Czersk Ireneusz Bojanowski, ksiądz prałat Henryk Kotllenga, wizytatorki Eugenia Granowska i Barbara Leśniewska, były poseł Leszek Redzimski, dawni dyrektorzy naszej szkoły: Eugeniusz Perdenia, Gerard Szopiński, Hildegarda Wałdoch, przewodnicząca Rady Rodziców Maria Korda, dyrektor MGOPS Jolanta Nagórska, kierownik ZOF Jolanta Becker, komendant Straży Pożarnej Andrzej Kuchenbecker, dyrektorzy szkół i przedszkoli gminnych i powiatowych, nauczyciele emeryci, najlepsi absolwenci szkoły, przedstawiciele rodziców, przyjaciele i sponsorzy "Jedynki".
Sprawozdanie z Konkursu Króla Maciusia Pierwszego
Janusz Korczak: "Wszyscy jesteśmy sobie potrzebni.
Razem łatwiej, radośniej, mądrzej i bezpieczniej".


Zgodnie z ABC wychowania Janusza Korczaka, zadaniem wychowania jest: kształcić serce, kształcić umysł i połączyć to wszystko z układnością form po to, by uczynić z dziecka człowieka pożytecznego, szlachetnego, szczęśliwego

Korczakowskie przesłanie wyzwoliło w naszej szkolnej społeczności tzw. "burzę mózgów" i tak oto narodził się pomysł Konkursu Króla Maciusia Pierwszego, bohatera znanej książki Patrona naszej szkoły. Żyjemy w innych czasach niż wychowankowie Starego Doktora, rozwiązujemy inne problemy, posiadamy wiedzę i umiejętności na miarę XXI wieku, ale zawsze będziemy się uczyć wspólnego działania.
W teatrze
4 listopada klasa II e (wychowawca: E. Rutkowska), Va (wychowawca: B. Jażdżewska) i Vf (wychowawca: M. Gajewska) wybrały się na spektakl pt. "Mały Książę". Na scenie Teatru Muzycznego w Gdyni uczniowie zobaczyli roztańczonego bohatera książki Antoine'a de Saint Exuperego.
Obsada przedstawienia wszystkich zaskoczyła. W roli tytułowego bohatera wystąpiły bowiem dwie młode kobiety. Małemu Księciu towarzyszyli zawsze tancerze w przepięknych kostiumach, którzy posługiwali się wieloma gatunkami tańca, m. in. baletem, nowoczesnym i rewiowym. Dodatkowo reżyser wzbogacił opowieść potężnymi tańczącymi baobabami, bańkami mydlanymi czy wulkanami.
Konkurs recytatorski
27 października w Chojnickim Domu Kultury odbył się finał powiatowego konkursu recytatorskiego Eko-Art 2011. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Kinga Leszczyńska (opiekun: M. Knitter), Marta Korda (opiekun: M. Gajewska), Aleksandra Sikorska (opiekun: H. Mrozińska), Zuzanna Możuch (opiekun: H. Fryca), Paulina Leper (opiekun: K. Ebertowska), które przygotowały repertuar związany z przyrodą i jej ochroną.
Komisja, przedstawiciele Domu Kultury w Chojnicach, Fundacji Ekologicznej Ziemi Chojnickiej i Zaborskiej, Parku Narodowy "Bory Tucholskie", wyróżniła Aleksandrę Sikorską oraz Martę Kordę. Dziewczęta zaprezentowały m. in. wiersze regionalnych poetów.
Biegali
Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych to co rok pierwsza większa impreza plenerowa w naszym powiecie ciesząca się zawsze sporym zainteresowaniem i dużą frekwencją. W kategorii szkół podstawowych rozgrywane są dwa biegi: dziewcząt (800m) i chłopców (1000m).Stawką obydwu biegów jest tytuł Mistrzyni i Mistrza Powiatu, a ponadto pięć pierwszych osoby z każdego biegu uzyskują prawo reprezentowania powiatu chojnickiego w Finale Wojewódzkim. Zawody odbyły się 27 października w Swornychgaciach. Biegi odbywały się przy sprzyjającej pogodzie i dobrej organizacji.
Regaty na zakończenie sezonu
21 października w piątek odbyły się regaty o Puchar Zakończenia Sezonu Żeglarskiego 2011 na Jeziorze Ostrowitym. Wiatr sprzyjał młodym zawodnikom , wiał z prędkością około 2-3 stopni w skali Beauforta. Startowało 14 młodych żeglarzy. Odbyły się trzy wyścigi , w pierwszym z nich zawodnicy wystartowali bardzo dobrze, gdyż silnie wiało. Kolejny start był nieco gorszy, ale jak to się mówi ,,do trzech razy sztuka". Ostatni start okazał się najlepszy. Pod koniec drugiego wyścigu zaczęło kropić, ale żeglarzom nie straszny był deszcz. Uczestnicy regat dzielnie walczyli o puchar.
W oczyszczalni
W poniedziałek 17 października 2011 roku uczniowie klasy VE oraz VG wraz z panią E. Bąk i panem P. Muchowskim zwiedzili oczyszczalnię ścieków, która mieści się w Zakładzie Usług Komunalnych w Czersku.
Po oczyszczalni oprowadzała nas pani B. Pyżewska, która jest z-cą dyrektora tego zakładu. Podczas zwiedzania obiektów uczniowie dowiedzieli się , że oczyszczalnia ta została zmodernizowana w 2008 roku i zapewnia pełne biologiczne oczyszczanie ścieków. Poznali też sposób usuwania ze ścieków zanieczyszczeń oraz osadów.
Dzień żywienia i walki z głodem
Dnia 18 października 2011 roku Szkolne Koło PCK przeprowadziło coroczną kampanię na rzecz walki z głodem. Celem tego przedsięwzięcia było pozyskanie środków na drugie śniadanie dla uczniów naszej szkoły. Członkowie SK PCK od wczesnego rana przygotowywali kanapki, które zostały zaniesione do każdej klasy. Dzięki współpracy z Ośrodkiem Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, który finansuje działania profilaktyczne i charytatywne na kanapkach znalazł się pyszny serek i przepyszne wędlinki.
Strona 173 z 234 << < 170 171 172 173 174 175 176 > >>
Podręczniki
Wykaz podręczników na nowy rok szkolny 2022/2023.
Oddziały zerowe
Klasy 1-8 (do kupienia)
Dla rodzica
UBEZPIECZENIE UCZNIÓW na rok szkolny 2021/2022
W D Ż
Menu
Komunikaty dyrektora
NAUKA w SP1
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA ÓSMOKLASISTY

Deklaracja dostępności

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Logopeda
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2021/2022
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce i regionalne
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Regulaminy
Konkursy 2020/2021

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"

REGULAMIN
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2022
rok 2021
rok 2020
rok 2019
rok 2018
rok 2017
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
107986573 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2024
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone