Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennikPlan lekcjiFilm o szkole
Niedziela, 01 października 2023 r. Brak aktualizacji strony od 391 dni.    
Nawigacja
  Strona główna
Start
Szukaj
Księga Gości
Archiwum Newsów

  Komunikacja
Kontakt
Forum Dyskusyjne
Foto Galeria
Galeria plastyczna
Ciekawe Linki

  Pobieralnia
Pliki do Pobrania
Archiwalna

  Dokumentacja
F.A.Q
Autor
Polityka prywatności
» Dokumenty
Projekt

Insta.Ling
skuteczna nauka słówek
Gość
Zaloguj się
Członków Online
Gości Online: 1
Brak członków online

Zarejestrowani użytkownicy: 29
Najnowszy zarejestrowany: sp1historia

Twój IP: 3.237.31.191
Prace plastyczne
Losowe Zdjęcie
1c
1c
Zdjęcia klasowe 2004/2005
Najnowsze artykuły
Dzień patrioty.
Dla ósmoklasisty
"Kim jest uczeń zdo...
Rola zajęć pozalek...
Hospitacja na wychow...
Wątków na forum
Najnowsze tematy
Edytowanie strony
To o czym gadamy?
Sklepik
Konkurs-zbieranie na...
Korepetycje.
Najciekawsze tematy
........Dyskoteki... [19]
Panie kaziku!!! [8]
Sklepik [7]
Mundurki - co o t... [6]
Konkurs-zbieranie... [3]
Top 5 Downloads
Arkusz dostosowan... 34549
Arkusz dostosowan... 30061
Testy kompetencji... 17132
Program naprawczy... 17008
Program naprawczy... 14962
Top 5 Links
Wirtualna Polska 65535
FreeFoto 65535
Epublikacje 65535
Gry po szkole 65535
Gangam style po p... 52971
WIELKANOCNY TYDZIEŃ KREATYWNOŚCI - WYSTAWA
W dniach 6-12 kwietnia młodsi uczniowie zostali zaproszeni do udziału w Wielkanocnym Tygodniu Kreatywności. Dzieci wykonywały wielkanocne jajka, zajączki, kurczaczki, ozdoby, kartki i przygotowywały koszyki. Mali artyści mieli możliwość zaprezentowania swojej twórczości na wystawie, na holu szkolnym. Wystawa cieszyła się sporym zainteresowaniem osób oglądających. Część pięknych prac została wyeksponowana w salach zajęć. Dzieci wykazały się kreatywnością i dużym zaangażowaniem.
Podsumowanie Ogólnopolskiej olimpiady OLIMPUSEK
Olimpiada Olimpusek (zintegrowany) umożliwiła chętnym uczniom sprawdzenie swojej wiedzy w zakresie edukacji polonistycznej, społeczno-przyrodniczej i matematycznej. Należało rozwiązać test, który był zróżnicowany z podziałem na klasy – I, II, III oraz zawierał pytania o różnej skali trudności. Niestety tym razem w naszej szkole nie udało się zdobyć tytułu laureata.
WYMIANA KARTEK WIELKANOCNYCH W RAMACH PROGRAMU ‘EGGCITING EGGS”
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych uczniowie klasy 5b i 5c wzięli udział w wymianie kartek świątecznych ze Szkołą Podstawową w Piekiełku i w Piasku. Uczniowie podczas zajęć z języka angielskiego ręcznie wykonali kartki świąteczne z życzeniami w języku angielskim. Ogromną radość sprawiło uczniom otwieranie kartek, które otrzymały z w/w szkół. Klasa 5b nawet podjęła decyzję o dalszej współpracy ze szkołą, z której otrzymała kartki.
Śniadanie     
W ostatni poniedziałek w naszej szkole odbyło się śniadanie warzywno-owocowe. Każdy przygotował sobie śniadanie w domu, które wspólnie z klasą zjadł po pierwszej lekcji. Klasa 2b w sposób szczególny uczestniczyła w projekcie klasowym i przygotowywała zdrowe kanapki w szkole. Ponadto tego dnia uczniowie mogli się przebrać za owoc lub warzywo. Na szkolnych korytarzach mogliśmy spotkać m.in. dynię, arbuza, cytrynkę, banana, ogórka, malinkę, jabłko, borówkę, truskawkę, a nawet bakłażana. Dziękujemy za nadesłane zdjęcia i za zaangażowanie.
Szkolny Dzień Zdrowia     
Dnia 11 kwietnia 2022r. obchodziliśmy w naszej szkole Szkolny Dzień Zdrowia pod hasłem „Żyj zdrowo, to nic trudnego!”. Tego dnia w szkole odbywał się także dzień warzywno-owocowy. Wszystkie klasy 0-8 po 1 lekcji jadły zdrowe śniadanie składające się z warzyw lub owoców przygotowane wcześniej w domu. Dodatkowo uczniowie mogli się przebrać za wybrany owoc lub warzywo i w nagrodę nie byli pytani tego dnia. Natomiast klasy V spędziły ten dzień jeszcze aktywniej, gdyż spotkaliśmy się w sali gimnastycznej. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od spotkania ze strażakiem i ratownikiem medycznym, którzy omówili zasady pierwszej pomocy, z którymi możemy spotkać się w życiu codziennym tj. omdlenie, osoba nieprzytomna oraz resuscytacja krążeniowo - oddechowa.
Olimpusek z języka angielskiego
W styczniu 2022r. chętni uczniowie klas 1-3 przystąpili do Olimpiady Olimpusek z języka angielskiego. Olimpiada polegała na rozwiązaniu testu składającego się z 21 pytań. Test sprawdzał podstawowe zwroty, słownictwo i elementy gramatyki z obowiązującej podstawy programowej. W tegorocznej olimpiadzie mieliśmy 4 laureatów. Najwyższy wynik w rankingu ogólnopolskim uzyskał uczeń klasy 3b – Jeremiasz Gajewski (V miejsce), który oprócz dyplomu laureata otrzymał nagrodę książkową od organizatora.
PROGRAM “DZIEL SIĘ UŚMIECHEM”
W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klas drugich wraz z wychowawcami przystąpili do programu “Dziel się uśmiechem”, którego celem jest edukacja uczniów na temat prawidłowej higieny jamy ustnej. Zajęcia edukacyjne prowadzone były przez wychowawców w 4 blokach tematycznych:
1) MOJE ZĘBY - podczas tych zajęć uczniowie zostali zapoznani z budową, rolą i funkcjami zębów oraz ich rodzajami. Wskazane zostały powody, dla których trzeba dbać o zęby, i zagrożenia związane z brakiem dbałości o uzębienie.
ETAP GMINNY OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM
W dniu 11.04.2022 r. w naszej szkole odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W rywalizacji uczestniczyły dwie drużyny z każdej szkoły podstawowej z gminy Czersk. Grupa I – uczniowie szkół podstawowych w wieku 10-12 lat (rocznikowo) -grupa czteroosobowa -2 dziewczynki i 2 chłopców, grupa II – pozostali uczniowie (grupa trzyosobowa).
Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I-III
7 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów kl. I – III. Konkurs został podzielony na 3 kategorie wiekowe: klasy I, klasy II, klasy III. Mali uczestnicy odważnie, z pełną ekspresją i ciekawą interpretacją recytowali zabawne wiersze znanych polskich poetów twórczości dziecięcej.
Kaszubski kalendarz - kwiecień 2022
Wizyta w teatrze
We wtorek 5.04 uczniowie klasy 2d i 3b wybrali się do teatru w Grudziądzu. Opiekę pełniły wychowawczynie oraz pani Wioletta Jabłońska. Trzecioklasiści wybrali się kolejny raz do teatru. Natomiast dla drugoklasistów, jako zespołu klasowego, była to pierwsza wizyta w teatrze.
Przedstawienie pt. „Królewna Dobromiła” napisane i wyreżyserowane przez Zbigniewa Kulwickiego powstało na deskach sceny Centrum Kultury Teatru w Grudziądzu. Królewna Dobromiła rozpaczliwie próbująca uratować zdradzonego ojca, osierocony Bartek, Sierściuch, który wkrótce zyska od przyjaciół prawdziwe imię, ksiądz Stanisław, bezbronny król, a nawet rój pszczół i nawrócony przez fałszywego ducha Zbój - wszyscy bohaterowie odegrają swoją rolę w historii dowodzącej, że nawet wielkie zło powinno bać się odrobiny dobroci.
Projekt edukacyjny „TEATR – miejsce niezwykłe”
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, przypada 27 marca, dzieci z oddziałów zerowych wraz z klasą 3c wybrały się 16.03.2022r. do Grudziądza na spektakl teatralny pt. ”Karczma diabła”. Wycieczka do grudziądzkiego Centrum Kultury stanowiła część projektu edukacyjnego „TEATR – miejsce niezwykłe” oraz pozwoliła na realizację zadań wychowawczych i edukacyjnych obejmujących poprzez bezpośredni odbiór w sztuki teatralnej.
Po powrocie z wycieczki dzieci opowiadały o swoich wrażeniach:
O godzinie 10.00 dotarliśmy do teatru w Grudziądzu. Najpierw zakupiliśmy bilety, zwiedziliśmy budynek teatralny, a następnie zajęliśmy miejsca na widowni i wygodnie rozsiedliśmy się w ogromnych fotelach.
Strona 7 z 234 << < 4 5 6 7 8 9 10 > >>
Podręczniki
Wykaz podręczników na nowy rok szkolny 2022/2023.
Oddziały zerowe
Klasy 1-8 (do kupienia)
Dla rodzica
UBEZPIECZENIE UCZNIÓW na rok szkolny 2021/2022
W D Ż
Menu
Komunikaty dyrektora
NAUKA w SP1
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA ÓSMOKLASISTY

Deklaracja dostępności

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Logopeda
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2021/2022
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce i regionalne
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Regulaminy
Konkursy 2020/2021

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"

REGULAMIN
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2022
rok 2021
rok 2020
rok 2019
rok 2018
rok 2017
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
79081783 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2023
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone