W piątek 26 maja 2017r. uczniowie kl. IIIh zaprosili do swojej sali lekcyjnej ukochane Mamusie, by podziękować Im za dobroć, troskę i miłość. Do tego spotkania dzieci przygotowywały się wcześniej. Dobrały się w zespoły, żeby opracować przydzielone zadania, które obejmowały: recytację wierszyków, pokaz mody dla mam na różne okazje (z komentarzem), przygotowanie pytań i przeprowadzenie wywiadu z mamą, scenkę z życia rodzinnego, odczytanie listu do mamy, wykonanie piosenki najlepiej z dodatkiem układu tanecznego. Każda grupa korzystała z różnych źródeł oraz własnej pomysłowości i wyobraźni. Po kolei zespoły prezentowały swój program, który składał się z części oficjalnej i rozrywkowej.
W środę 24.05.2017r. uczniowie kl. IIIc i IIIh razem z wychowawczyniami oraz opiekunką p. Barbarą Lewandowską wybrali się na wycieczkę do Malborka. W wycieczce tej uczestniczyło również kilku uczniów z kl. IIIb oraz IVb. Nasz wyjazd rozpoczęliśmy „śpiewająco”, ponieważ dziewczynka z kl. IIIh – Maja Smorczewska obchodziła tego dnia urodziny. Było więc tradycyjne „Sto lat” wykonane przez wszystkich pasażerów „wesołego autobusu” i słodki poczęstunek od jubilatki w podziękowaniu za życzenia. Mimo niesprzyjającej pogody nastroje szybko poprawiły się i na twarzach dzieci zagościł uśmiech. Pierwszym punktem programu był pobyt w parku linowym.
Zapraszamy do obejrzenia pierwszego wydania szkolnej telewizji internetowej TV SP1. Zachęcamy do jej współtworzenia. Liczymy na ciekawe pomysły i propozycje.
Wkrótce zostanie powołana uczniowska ekipa telewizyjna, zajmująca się nagrywaniem wiadomości, reportaży, przeprowadzaniem wywiadów czy sondaży, nie tylko z życia szkoły, ale i miasta.
Rozwój uczniów, upowszechnianie informacji i propagowanie wartości – oto nasza dewiza.
Ufamy, iż TV SP1 umożliwi wszystkim uczestnictwo w różnych zdarzeniach z Jedynki i okolicy. Dostarczy informacji o szkole, a przede wszystkim sprawi, że uczniowie staną się świadomymi odbiorcami i współtwórcami mediów. Animatorzy edukacji medialnej: Maria Gajewska, Barbara Jażdżewska, Ewa Pruszak i Kazimierz Kosecki
„Pokaż na co Cię stać” to słowa piosenki zespołu Feel znane miłośnikom polskiej muzyki, a ich przekaz trafia zapewne do niejednej osoby, zarówno tej dorosłej jaki i dorastającej.
Takim muzycznym akcentem rozpoczął się w Ośrodku Kultury w Czersku koncert z okazji Dnia Matki, który zorganizowała Jedynka. Wiele „Jedynkowych” talentów zaprezentowało swoje umiejętności szerszej publiczności, ale przede wszystkim swoim rodzicom. Ów koncert został poprzedzony kilkudniowymi eliminacjami, w których brało udział aż 76 dzieci. Po burzliwych dyskusjach wyłoniono te najbardziej dojrzałe prezentacje.
Koncert rozpoczęła dyrektor szkoły Bożena Spica, która zaprosiła do wspólnego podziwiania małych artystów. Wszystkie wystąpienia z ogromną gracją i humorem zapowiadali: pani Luiza Bieszke-Wolf oraz pan Filip Pruszak.
24.05.2017 w Ostrowitem tradycyjnie odbyły się regaty rozpoczęcia sezonu żeglarskiego 2017. W zawodach wystartowało 20 uczniów reprezentujące klasy żeglarskie nasze szkoły. Mimo, że regaty rozegrano w warunkach słabego wiatru rywalizacja była bardzo wyrównana a o końcowym wyniku decydowały niewielkie różnice punktowe.
Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni upominkami pucharami oraz pamiątkowymi medalami które wręczyła pani dyrektor Bożena Spica.
Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej
23 maja odbył się II Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej. Wzięły w nim udział przedstawicielki klas IVb i Ve. Oceniano opanowanie pamięciowe wiersza, wymowę oraz ogólne wrażenie artystyczne. Najładniej swoje wiersze zaprezentowały następujące uczennice: I miejsce Oliwia Tyda z kl.IV b
II miejsce Kornelia Wajdzik z kl.V e
III miejsce Amelia Niesiołowska z kl.IV b
Dziś, 23 maja br. odbył się XVII Gminny Konkurs Ortograficzny "Zostań mistrzem ortografii" dla klas IV-VI organizowany przez naszą szkołę (Maria Gajewska, Katarzyna Porozynska). Do 17. edycji gminnych zmagań z ortografią zgłosiło się dwadzieścia jeden osób. Byli to przedstawiciele wszystkich gminnych szkół podstawowych.
Tekst dyktanda był niezwykle trudny. Zawierał mnóstwo podchwytliwych ortograficznych szczegółów: np. czyhać i czmychnąć, zheblować i sczochrać, pożądać porządku, hołubić arcymistrza, jasnozielono-żółta filiżanka, trzydziestodwuipółletni mężczyzna, zdejmowanie skuwek i chrzęst stalówek, mamrotane półgłosem abrakadabry.
22.05.2017 roku odbyło się podsumowanie konkursu profilaktycznego „Powiedz NIE uzależnieniom - wartości w życiu człowieka”. Konkurs adresowany był do uczniów kl. IV– VI SP 1, wzięło w nim udział 30 uczniów. Komisja konkursowa oceniła prace pod względem profilaktycznego przekazu treści, kreatywności, oryginalności, pomysłowości oraz formy estetycznej i wyłoniła zwycięzców: I miejsce: Laura Drewczynska 6a
II miejsce: Ignacy Kulczyk 4a
III miejsce: Nikodem Gradowski 4a
W maju klasa 5a uczestniczyła w obozie żeglarskim. W poniedziałek 8 maja o godz. 9.00 wyruszyliśmy autokarem do Lipy. Mimo, iż pogoda nie dopisywała, to jednak byliśmy w świetnych humorach. Po zakwaterowaniu przyszedł czas na realizację zadań zaplanowanych w naszym programie. Razem z p. T. Kędzierskim i p. Cz. Sikorą nazwaliśmy nasz obóz „Cztery pory roku”. Dlaczego? Wystarczy popatrzeć na nasze zdjęcia!!! Przez 5 dni pobytu mieliśmy wiosnę – lato – jesień – zimę! Nie każdy może mieć takie dodatkowe atrakcje, jakie my mieliśmy. Czas spędzony na obozie okazał się bardzo interesujący.
20 maja na spotkaniu Rycerstwa świętowaliśmy urodziny księdza Ariela! :)
W związku z tym przygotowaliśmy dla księdza wyjątkowe niespodzianki. Kiedy ksiądz Ariel zjawił się u nas w salce, powitaliśmy go głośnym „ Sto lat“ i „Życzymy, życzymy“. Obsypaliśmy naszego opiekuna mnóstwem życzeń. Modlitwa jest zawsze najlepszym prezentem - nie zapomnieliśmy o tym i zorganizowaliśmy „RYCERSKĄ MARGARETKĘ ZA KSIĘDZA ARIELA". Od poniedziałku 22 maja do 18 czerwca ksiądz Ariel będzie otaczany modlitwą specjalną.
Stolica przywitała nas w ubiegłym tygodniu soczystą zielenią, pięknymi kwiatami w parkach oraz słońcem i tłumem turystów, do którego i my dołączyliśmy. Pod opieką pań: Justyny Namirowskiej, Hanny Frycy, Joanny Jażdżewskiej i Soni Babinskiej spędziliśmy we Warszawie trzy intensywne dni. Zwiedziliśmy mnóstwo miejsc, m. in. Stare Miasto, Zamek Królewski, Muzeum Chopina, Łazienki, ogrody królewskie w Wilanowie. Ogromne wrażenie swą wielkością zrobił na nas Stadion Narodowy. W Centrum Nauki "Kopernik” natomiast spędziliśmy aż trzy godziny, w czasie których robiliśmy różne doświadczenia i dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy z różnych dziedzin nauki.
19 maja 2017 roku uczniowie klas II d uczestniczyli w prelekcji na temat "Co wiemy o odpadach?", "Zasady segregowania śmieci". Spotkanie zostało zorganizowane przez Urzędu Miasta w Czersku. Celem prelekcji przeprowadzonej przez panią Izabelę Rędzińską, pracującą w Wydziale Rolnictwa i Środowiska było przybliżenie uczniom sposobów właściwego gospodarowania odpadami, selektywnej zbiórki i segregacji surowców wtórnych. Prowadząca prelekcję w ciekawy i obrazowy sposób zapoznała dzieci z zasadami recyklingu zgodnie z założeniami edukacji proekologicznej, aktywnie zachęcając wszystkich do sortowania i właściwego przeznaczenia zużytych dóbr, szczególnie tych szkodliwych dla środowiska naturalnego.