Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennikPlan lekcjiFilm o szkole
Sobota, 23 listopada 2024 r. Brak aktualizacji strony od 810 dni.    
Nawigacja
  Strona główna
Start
Szukaj
Księga Gości
Archiwum Newsów

  Komunikacja
Kontakt
Forum Dyskusyjne
Foto Galeria
Galeria plastyczna
Ciekawe Linki

  Pobieralnia
Pliki do Pobrania
Archiwalna

  Dokumentacja
F.A.Q
Autor
Polityka prywatności
» Dokumenty
Projekt

Insta.Ling
skuteczna nauka słówek
Gość
Zaloguj się
Członków Online
Gości Online: 13
Brak członków online

Zarejestrowani użytkownicy: 2
Najnowszy zarejestrowany: admin

Twój IP: 3.137.166.61
Prace plastyczne
Losowe Zdjęcie
4b
4b
Zdjęcia klasowe 2008/2009
Najnowsze artykuły
Dzień patrioty.
Dla ósmoklasisty
"Kim jest uczeń zdo...
Rola zajęć pozalek...
Hospitacja na wychow...
Wątków na forum
Najnowsze tematy
Edytowanie strony
To o czym gadamy?
Sklepik
Konkurs-zbieranie na...
Korepetycje.
Najciekawsze tematy
Panie kaziku!!! [8]
Sklepik [7]
Mundurki - co o t... [6]
Konkurs-zbieranie... [3]
Korepetycje. [3]
Top 5 Downloads
Arkusz dostosowan... 36502
Arkusz dostosowan... 30339
Program naprawczy... 17894
Testy kompetencji... 17203
Program naprawczy... 15120
Top 5 Links
Wirtualna Polska 65535
FreeFoto 65535
Epublikacje 65535
Gry po szkole 65535
Gangam style po p... 59247
„Klasowa telewizja” w kl. III b i III c
Podczas zajęć edukacyjnych oraz w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Ja w świecie przyrody” dzieci z klasy III b i III c poznały różne warzywa, rozmawiały o ich wartościach odżywczych i znaczeniu w codziennym jadłospisie. Wykorzystując tę wiedzę przygotowywały się do występów w „klasowej telewizji” w programie „Warzywko i Ty”. Uczniowie zostali podzieleni na zespoły. Każda grupa poszerzając wiadomości w różnych źródłach (encyklopedii, internecie, czasopismach itp.) opracowywała prezentację swojego programu, na który składały się: wywiad z warzywem, przygotowanie strojów, scenografii oraz zastosowanie dodatkowych atrakcji. Prezentacja odbyła się z udziałem zaproszonych gości, którzy jednocześnie stanowili komisję oceniającą występy.
SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE
W ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy kolejną, coroczną rywalizację w sportowych konkurencjach wynikających z kalendarza Szkolnego Związku Sportowego. A trochę tego jest : począwszy od sztafet przełajowych, poprzez całe spektrum gier zespołowych, zawodów indywidualnych, aż po znów konkurencje lekkoatletyczne, czyli czwórbój lekkoatletyczny i indywidualne zawody la. Kilkanaście razy w ciągu roku walczymy o tytuły, medale, awanse do kolejnych zawodów no i oczywiście punkty rankingowe do klasyfikacji Szkolnego Związku Sportowego. Pierwsza rywalizacja 2 października 2019– gminne sztafetowe biegi przełajowe . To trudne zawody, a jeżeli na dodatek pada rzęsisty deszcz, to mamy do czynienia ze zmaganiem z samym sobą, własnymi słabościami, przeciwnikiem, pogodą, śliską nawierzchnią, możliwością upadku i kontuzji i … można by pewnie dalej wymieniać, ale nie o to chodzi. A sukcesy?
Przedszkolaki z klasy 0c w Lidlu
Dnia 7.10.2019r. Przedszkolaki z klasy 0c wybrały się na wycieczkę do miejscowego marketu „LIDL”. Dzieci miały okazję poznać owoce i warzywa dostępne w sklepie, pracę ekspedientek i innych pracowników oraz obserwować klientów robiących zakupy. Umiały doskonale nazywać owoce i warzywa uprawiane w Polsce oraz poznały owoce z krajów egzotycznych. Na zakończenie wycieczki dzieci otrzymały książki „Kompendium wiedzy o żywieniu dzieci oraz 3 komiksy o mocach warzyw i owoców”, jabłka i banany, które smakowaliśmy w szkole. Wycieczka ta dostarczyła przedszkolakom wiele pozytywnych wrażeń. Była ona możliwa dzięki uprzejmości pana Remigiusza Zygmunta, który „wprowadził nas w świat witamin”, za co serdecznie dziękujemy.
Klasa II d i III a z wizytą w lesie
Las najpiękniej wygląda jesienią, dlatego właśnie w październiku głównym przyrodniczym zagadnieniem omawianym na zajęciach w klasach I – III jest las, jego warstwowa budowa oraz ochrona i znaczenie ekosystemu leśnego dla ludzi, zwierząt i roślin. W tym celu 04.10.2019 r. uczniowie kl. II d i III a udali się na żywą lekcję przyrody do Nadleśnictwa Woziwoda. Uczniów oraz opiekunów przywitała p. Dorota Rząska – Lis, specjalista do spraw edukacji leśnej.
Najpierw udaliśmy się do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo – Leśnej. Tam obejrzeliśmy eksponaty zwierząt leśnych oraz wystawy dotyczące leśnictwa i historii Borów Tucholskich.
SPŁYWY KAJAKOWE KLAS ŻEGLARSKICH     
W minionym miesiącu uczniowie klas żeglarskich uczestniczyli w spływach kajakowych na rzece Wda.
Spływy kajakowe stanowią dla naszych uczniów okazję do doskonalenia umiejętności pływania kajakiem. Prowadzenie kajaku po wodzie „płynącej”, gdzie często trzeba omijać przeszkody, które uwidaczniają się w ostatniej chwili nie należy do najłatwiejszych.
Uczniowie nasi doskonale poradzili sobie z tymi wyzwaniami i wszyscy na „sucho” ukończyli spływ.
Wybory SU
Dnia 30 września 2019 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Prezydium Samorządu Uczniowskiego. Przed wyborami odbyła się kampania wyborcza. Przedstawiciele klas oddali głos na karcie wyborczej na jednego z kandydatów. Do wyborów przystąpili: Julia Engelhart (V e), Julia Kaszubowska (VII a), Maja Grubicka (VIII c), Inga Weltrowska (VIII c) oraz Jakub Szynwelski VIII c.
Po zliczeniu głosów ustalono nowy skład Prezydium Samorządu Uczniowskiego:
Przewodniczący: Maja Grubicka VIII c
Zastępca: Inga Weltrowska VIII c
Skarbnik: Jakub Szynwelski VIII c
Szkolenie żeglarskie kl. III d     
W czwartek, 26 września klasa IIId wyjechała do Ostrowitego na szkolenie żeglarskie. Uczestnikom wyjazdu towarzyszyły różne odczucia - będzie fajnie, może będzie fajnie, nie wiadomo jak będzie. Niektórzy mieli obawy jak poradzą sobie na łódce. Zachętą do udziału w zajęciach żeglarskich były zdjęcia i filmiki z wyjazdów klas trzecich, dostępne na szkolnej stronie. Wielką niewiadomą była również pogoda, która w tych dniach często się zmieniała. Okazało się, że pogoda nam sprzyjała, nie padało i nawet wyświeciło słońce. Pobyt nad jeziorem rozpoczął się od spraw organizacyjnych. Następnie pan Czesław Sikora i pan Tomasz Kędzierski w przystępny sposób przekazali informacje związane z żeglarstwem.
Nauka na łonie natury w Zielonej Szkole w Woziwodzie
Dopiero skończyły się wakacje, a już pracujemy na pełnych obrotach. W dniach 12 – 13 września klasy V b i VII B wyjechały do Woziwody nad Brdą do Zielonej Szkoły. Pod opieką wychowawców p. K. Chmielewskiej i p. F. Pruszaka oraz nauczycieli biologii i geografii: p. E. Bąk i p. D. Szlachcikowskiej uczniowie uczyli się i spędzali czas na wspólnej zabawie. Dwudniowy program obejmował zajęcia z biologii, geografii i ekologii. Uczniowie pracowali przede wszystkim w terenie, czyli nad rzeką i w lesie.
Pierwszego dnia pani Dorota Rząska – Lis, specjalista ds. edukacji w Nadleśnictwie Woziwoda poprowadziła edukację z zakresu wpływu odpadów na środowisko, podkreślając nasz wpływ na stan otaczającej nas przyrody. Następnie wspólnie zorganizowaliśmy akcję SPRZĄTANIA ŚWIATA.
Międzynarodowy Dzień Kropki
Dnia 15 września w wielu krajach obchodzi się Międzynarodowy Dzień Kropki. Uczniowie klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. J. Korczaka w Czersku aktywnie włączyli się w obchody tego święta już 13 września. Inspiracją do wspólnej zabawy była historia małej Vashti – bohaterki książki Petera Reynoldsa pt. „Kropka”, która właśnie dzięki kropce uwierzyła w siebie. W dniu tym szczególną uwagę zwracamy na kreatywność, talent i odwagę w pokonywaniu trudności – Uwierz w siebie! Każdy ma talent! Zajęcia w szkole już od rana zapowiadały się wyjątkowo. Uczestnicy zabawy wyróżniali się na holach strojami z elementami kropek i kolorowymi parasolkami. Po przypomnieniu historii Vashti dzieci w grupach wykonywały różne zadania, pozwalające odkryć znaczenie swoich mocnych stron i wiary w siebie.
Szkolenie żeglarskie kl. III b     
Rozpoczął się nowy rok szkolny, a wraz z nim jesienne zajęcia żeglarskie w Ostrowitem. Tradycją SP1 jest prowadzenie szkoleń żeglarskich dla uczniów klas trzecich – potencjalnych kandydatów do klasy żeglarskiej tworzonej w następnym roku szkolnym. Teraz zatem trzecioklasiści zapoznają się z podstawami żeglarstwa, np. budową łódki, wiązaniem węzłów oraz opanowaniem zasad bezpiecznego zachowania się w jachcie i na przystani. Uczniowie klasy III b na pierwsze szkolenie żeglarskie w Ostrowitem wybrali się w czwartek 12.09.2019r.
Klasa III a na szkoleniu żeglarskim w Ostrowitem     
5 września 2019 r. kl. III a udała się do bazy żeglarskiej w Ostrowitem. Najpierw nauczyciele żeglarstwa: p. Czesław Sikora i Tomasz Kędzierski zapoznali uczniów z teoretycznymi podstawami żeglowania. Omówili i pokazali, jak korzystać ze środków ratunkowych oraz jakich zasad bezpieczeństwa należy przestrzegać nad wodą. Zapoznali też dzieci z budową łodzi kl. Optymist i podstawowymi węzłami żeglarskimi. Każdy uczeń samodzielnie wiązał węzły, wielu z nich świetnie poradziło sobie z tym zadaniem.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
naugurację nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 im. J. Korczaka rozpoczęto tradycyjnie od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego.
Potem dyrektor Bożena Spica powitała szkolną społeczność „Jedynki” oraz zaproszonych gości słowami: „Po ciepłych ,słonecznych wakacjach wracamy, aby powitać kolejny rok szkolny 2019/2020”. Życzyła uczniom w nowym roku osiągania sukcesów, z których będą mogli być dumni. Szczególnie ciepło i serdecznie zwróciła się do uczniów klas pierwszych i zerówek. Wyraziła nadzieję, że będą w naszej szkole czuli się dobrze i bezpiecznie. Najstarszym uczniom przypomniała, że w kwietniu czeka ich egzamin ósmoklasisty z j. polskiego, matematyki i j. obcego.
Strona 39 z 234 << < 36 37 38 39 40 41 42 > >>
Podręczniki
Wykaz podręczników na nowy rok szkolny 2022/2023.
Oddziały zerowe
Klasy 1-8 (do kupienia)
Dla rodzica
UBEZPIECZENIE UCZNIÓW na rok szkolny 2021/2022
W D Ż
Menu
Komunikaty dyrektora
NAUKA w SP1
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA ÓSMOKLASISTY

Deklaracja dostępności

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Logopeda
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2021/2022
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce i regionalne
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Regulaminy
Konkursy 2020/2021

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"

REGULAMIN
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2022
rok 2021
rok 2020
rok 2019
rok 2018
rok 2017
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
107960534 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2024
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone