Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennikPlan lekcjiFilm o szkole
Niedziela, 28 lipca 2024 r. Brak aktualizacji strony od 692 dni.    
Nawigacja
  Strona główna
Start
Szukaj
Księga Gości
Archiwum Newsów

  Komunikacja
Kontakt
Forum Dyskusyjne
Foto Galeria
Galeria plastyczna
Ciekawe Linki

  Pobieralnia
Pliki do Pobrania
Archiwalna

  Dokumentacja
F.A.Q
Autor
Polityka prywatności
» Dokumenty
Projekt

Insta.Ling
skuteczna nauka słówek
Gość
Zaloguj się
Członków Online
Gości Online: 1
Brak członków online

Zarejestrowani użytkownicy: 2
Najnowszy zarejestrowany: admin

Twój IP: 18.119.102.137
Prace plastyczne
Losowe Zdjęcie
4b
4b
Zdjęcia klasowe 2005/2006
Najnowsze artykuły
Dzień patrioty.
Dla ósmoklasisty
"Kim jest uczeń zdo...
Rola zajęć pozalek...
Hospitacja na wychow...
Wątków na forum
Najnowsze tematy
Edytowanie strony
To o czym gadamy?
Sklepik
Konkurs-zbieranie na...
Korepetycje.
Najciekawsze tematy
Panie kaziku!!! [8]
Sklepik [7]
Mundurki - co o t... [6]
Konkurs-zbieranie... [3]
Korepetycje. [3]
Top 5 Downloads
Arkusz dostosowan... 35670
Arkusz dostosowan... 30263
Program naprawczy... 17353
Testy kompetencji... 17182
Program naprawczy... 15079
Top 5 Links
Wirtualna Polska 65535
FreeFoto 65535
Epublikacje 65535
Gry po szkole 65535
Gangam style po p... 57790
WYMIANA MŁODZIEŻY W RAMACH PROGRAMU ERSAMUS +
Dzień 1 lipca to dzień, w którym do Czerska przybyli uczestnicy programu Erasmus + z Łotwy, Węgier i Hiszpanii, by razem z uczestnikami z Polski przeżyć cały tydzień zgłębiając w języku angielskim tajniki dziennikarstwa. Do Projektu zatytułowanego „Dispel the myth of a journalist” zaprosił nas pan Wiesław Lipski reprezentujący Stowarzyszenie I LIKE CZERSK. W wymianie międzynarodowej wzięli udział: Laura Drewczynska, Magdalena Linda i Zuzanna Rafińska, Amelia Jaremyn, Wiktoria Gornowicz, Hubert Talaśka i Marcel Gogolewski, Agnieszka Klaman, Oliwia Śpica i Emilia Łobocka. Młodzieżą opiekowały się panie: Beata Drewczynska i Dominika Oksentowicz. W wymianie uczestniczyła młodzież w wieku od 14 do 17 lat.
SZKOŁA - WSPOMNIENIA - PRZYSZŁOŚĆ. POŻEGNANIE ÓSMOKLASISTÓW     
"Uroczyste zakończenie roku szkolnego jest zawsze dniem wyjątkowym. Pokazuje jak w szkole splata się tradycja ze współczesnością; celebrowane od lat zwyczaje: uczestnictwo we mszy świętej, rozbrzmiewający hymn państwowy i szkoły, przekazanie sztandaru klasom młodszym, przyrzeczenie absolwentów - towarzyszą podsumowaniu osiągnięć i sukcesów". - powiedziała wicedyrektor Dominika Oksentowicz.I taki przebieg miała część oficjalna uroczystości pożegnania ósmoklasistów w naszej szkole w dniu 19 czerwca 2019 roku.
Najważniejszą częścią programu było przyrzeczenie absolwentów. Uczniowie ślubowali rzetelnie wykorzystywać zdobytą wiedzę, doskonalić umiejętności, pielęgnować wartości dla dobra ojczyzny.
W napięciu oczekiwali na rozdanie świadectw oraz nagród za osiągnięcia naukowe, sportowe, działalność w organizacjach czy udział w projektach wojewódzkich i ogólnopolskich.
Rejonowe Zawody Sportowe
W Szkole Podstawowej nr 1 w Czersku zostały zorganizowane Rejonowe Zawody Sportowe „Mały Olimpijczyk”. W zawodach mogli uczestniczyć uczniowie klas I-III. Chęć udziału w sportowych zmaganiach wyraziła Szkoła Podstawowa w Legbądzie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Czersku oraz Szkoła Podstawowa nr 1. Rozgrywki odbyły się 12 czerwca na sali gimnastycznej w „Jedynce”. Zawody miały na celu: wspieranie harmonijnego rozwoju dzieci, propagowanie sportu i rekreacji wśród dzieci, kształtowanie aktywności ruchowej oraz przestrzeganie zasad fair play. W skład zespołu sędziowskiego weszły nauczycielki: Karolina Redlarska - SP Legbąd, Katarzyna Klaman - SP 2 Czersk i Ewa Rutkowska - SP1 Czersk. Dla sportowców przygotowano indywidualne konkurencje, w których należało wykazać się ogólną sprawnością ruchową.
Wycieczka do Escape Room!
Dnia 17 czerwca 2019 roku, klasa VI a wraz z wychowawczynią – Beatą Drewczynską oraz p. Bernadetą Rostankowską, pojechała na jednodniową wycieczkę do Bydgoszczy oraz Torunia. Pierwszym przystankiem był tzw. „Escape Room” w Bydgoszczy, który młodzieży bardzo się spodobał. Klasa została tam podzielona na trzy grupy i w ciągu godziny musieli rozwiązać pewne zagadki, aby z tego pokoju wyjść. Maks podzielił się swoimi wrażeniami: „Weszliśmy do pomieszczenia, które było imitacją kopalni złota, a na środku stał wagon. Żeby przejść dalej musieliśmy nacisnąć przycisk i spadła wtedy łyżka, którą przelaliśmy wodę do drugiej łyżki. Potem wlaliśmy wodę do lwiej paszczy. Drzwi się otworzyły i weszliśmy do komnaty królewskiej, w której były miecze, topory, tarcze, miecz królewski i wejście do lochu.
Bal ósmoklasistów
Po raz pierwszy w naszej szkole odbył się prawdziwy bal. Ósmoklasiści uczcili w ten sposób fakt opuszczenia murów placówki, w której spędzili 8 lat swojego dzieciństwa. W restauracji "Na Fali" bawili się przez kilka godzin w towarzystwie zaproszonych nauczycieli, wychowawców i oczywiście rodziców, którzy zorganizowali tak wspaniałą zabawę. Uczniowie wystąpili w pięknych kreacjach, które mieli okazje nałożyć pierwszy raz w życiu. Bal otworzyła Pani Dyrektor Bożena Spica. W czasie imprezy, prowadzonej przez DJ Piotra Babinskiego, każda klasa zatańczyła wspólnie przygotowany przez siebie taniec.
„Master of English” gminny konkurs języka angielskiego
W czerwcu 2019r., w Szkole Podstawowej nr 2 w Czersku, odbyła się kolejna edycja gminnego konkursu języka angielskiego pt. „Master of English”. Konkurs ten adresowany był do uczniów szkoły podstawowej. Zadaniem uczniów było zaprezentowanie swojej wiedzy i umiejętności z zakresu znajomości słownictwa, gramatyki oraz zdolności w konwersacji.
W konkursie tym z naszej szkoły wzięły udział trzy uczennice: Marta Kryger, Wiktoria Gornowicz i Laura Drewczynska. Uczestnicy najpierw zmierzyli się z testem wiedzy, a potem pięć osób z najwyższą liczbą punktów wzięło udział w etapie ustnym.
„Podróże po Polsce” – projekt edukacyjny w klasie 1a oraz 1c
Przygotowując się do wakacyjnych podróży w klasach 1a i 1c bardzo skrupulatnie omawiano zasady bezpieczeństwa, które obowiązują turystów. Zajęcia z racjonalnego planowania wycieczek obejmowały blok tematyczny „Podróże po Polsce” i realizowano je w ramach projektu edukacyjnego. Przygotowania podróży do Gdańska przez Tczew rozpoczęto na początku maja i zakończono podsumowaniem wycieczki, która odbyła się 7 czerwca 2019r.
Wyjazd pierwszoklasistów obfitował w mnóstwo atrakcji. Najpierw dzieci odwiedziły Muzeum Wisły w Tczewie. Podczas pobytu w muzeum dzieci z klasy 1a uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych „Królowa polskich rzek”. W trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się, skąd wypływa Wisła i gdzie ma swoje ujście oraz jakie są dopływy Wisły i jakie zwierzęta zamieszkują jej obszar.
KLASA VIII A – PODZIĘKOWANIE     
Kończący się właśnie rok szkolny, kończy także moją współpracę z klasą VIII a.
Chciałbym podziękować rodzicom oraz uczniom za życzliwą współpracę w tym czasie. Wiem, że okres ten dla uczniów był bardzo pracowity, wierzę jednak, że pozostawi on sympatyczne wspomnienia.
Wszystkim uczniom życzę powodzenia i sukcesów w kolejnym roku szkolnym w nowych już szkołach. Życzenia takie kieruję także w imieniu pierwszej wychowawczyni klasy p. Agnieszki Wiencelewskiej
Ostatnim akcentem naszej współpracy był egzamin na stopień żeglarza jachtowego (14.06.2019), który kończy także nasze wspólne żeglowanie.
Wycieczka kl. II b i II c do Sea Parku w Sarbsku
W środę 12.06.2019r. uczniowie kl. IIb i IIc razem z wychowawczyniami oraz opiekunkami: p. Barbarą Lewandowską i p. Darią Śliwińską wybrali się na wycieczkę do pierwszego w Polsce parku związanego tematycznie z florą i fauną mórz i oceanów, jak również kulturą i historią Pomorza. Początek wycieczki był imponujący - pokaz talentów i umiejętności uchatek kalifornijskich. Zwierzęta popisywały się wysokimi skokami, żonglowaniem piłek, saltem, obrotami. Bardzo skutecznie potrafiły dopominać się o brawa. Widzowie – szczęściarze, jak nasz kolega, Wiktor z klasy II b mieli okazję do bliskiego kontaktu z uroczymi uchatkami. Wszyscy byli zachwyceni sprawnością fok i przyjaznym podejściem do gości. Podczas pobytu korzystaliśmy z atrakcji wykorzystujących nowe technologie, np. multimedialne oceanarium 3D, gdzie dzieci spotkały się z mieszkańcami dawnych i współczesnych głębin morskich.
Wycieczka kl. VD do Nowej Huty
W środę, 12 czerwca 2019 r. klasa Vd pod opieką p. Anny Połom i p. Kamili Mróz wybrała się do gospodarstwa agroturystycznego „Alpaki na Kaszubach” w Nowej Hucie. Pan Grzegorz Kuliś umożliwił nam niezapomnianego spotkania z ALPAKAMI. Udzielił instrukcji prowadzenia zwierząt na smyczy. Podczas spaceru z lamą i alpakami opowiadał o regionie oraz osobliwym świecie rezerwatu Jeziora Lubygość. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Stryszej Budzie w Parku Miniatur.
Wycieczka Kaszubów na Gochy i Zabory
W upalny wtorek, 11 czerwca, uczniowie języka regionalnego pojechali w przepiękne strony Kaszub pod opieką swoich nauczycielek: Barbary Jażdżewskiej, Katarzyny Porożyńskiej i Aleksandry Dzięcielskiej-Jasnoch. Trasa wycieczki była wyjątkowo malownicza: wiodła bowiem przez zachodnie regiony Kaszub, czyli Zabory i Gochy.
Pierwszym punktem było zwiedzanie Muzeum Szkoły Polskiej w Płotowie, gdzie dowiedzieliśmy się na jakich warunkach funkcjonowała szkoła polska w okresie międzywojennym, gdzie przebiegała w okolicy granica polsko-niemiecka (mogliśmy zrobić zdjęcia z oryginalnym słupkiem granicznym) i jak ważna była polskość dla mieszkańców bytowskich stron – sporo mogliśmy dowiedzieć się o historii znaku Rodła i Prawdach Polaków.
Spotkanie z autorką kaszubskich książek dla dzieci
Uczniów języka regionalnego (zarówno obecnych, jak i rozpoczynających swoją przygodę z kaszubszczyzną od września) spotkała w czerwcu wyjątkowa okazja – mieli okazję osobiście poznać Aleksandrę Majkowską, która przyjechała do nas aż z Nadola.
Aleksandra i Dariusz Majkowscy są autorami książek w języku kaszubskim dla dzieci. Wydano już serię, w której bohaterka – Werónka, mała Kaszubka – poznaje swój region: kulturę, przyrodę...
Nasi uczniowie zapoznali się z bohaterką i maskotkami, usłyszeli fragment książki i dzielnie odpowiadali na pytania dotyczące kaszubskiego tekstu. Każda poprawna odpowiedź nagradzana była przez autorkę kartą pracy związaną z Werónką!
Strona 40 z 234 << < 37 38 39 40 41 42 43 > >>
Podręczniki
Wykaz podręczników na nowy rok szkolny 2022/2023.
Oddziały zerowe
Klasy 1-8 (do kupienia)
Dla rodzica
UBEZPIECZENIE UCZNIÓW na rok szkolny 2021/2022
W D Ż
Menu
Komunikaty dyrektora
NAUKA w SP1
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA ÓSMOKLASISTY

Deklaracja dostępności

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Logopeda
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2021/2022
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce i regionalne
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Regulaminy
Konkursy 2020/2021

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"

REGULAMIN
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2022
rok 2021
rok 2020
rok 2019
rok 2018
rok 2017
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
82382536 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2024
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone